Vidējās izglītības atestātu un eksāmenu sertifikātu saņemšana

30.06.2016. no plkst. 13:00 līdz 16:00

vidusskolas atestaatu sanjemshana


12.klašu izlaidums 09.06.2016.

12.klase

Galerija šeit


9.klašu izlaidums 09.06.2016.

9.klase

 

Galerija šeit


Pēdējā skolas diena

Ko es gribēju tev šodien līdzi dot:
Sava laime katram pašam jāatrod,
Savi draugi katram pašam jāsatiek,
Katram pašam jāsasalst un jāapsnieg
Katram pašam marta saulē jāatkūst
Un ka ābelei no augļu svara jānolūst.
Katram pašam jārūgst līdzi raugam –
Tikai tā par cilvēkiem mēs augam.
/Imants Ziedonis/
BeFunky Collage

Sporta diena 26.05.2016

Uzvarētājs ir sapņotājs, kas nekad nepadodas.

/Nelsons Mandela/

DSC_0058

Galerija šeit


Apsveicam

25.05.2016. Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs A.Rāviņš izteicis atzinību mūsu skolas informātikas skolotājam Reinim Rukmanim par skolēnu sasniegumiem LIKTA un Microsoft Latvia konkursā „Programmē savai nākotnei”.

Vairāk informācijas šeit.


Pateicības pēcpusdiena 24.05.2016

PALDIES ir vienīgā valūta pasaulē, kas nav vēl mainījusi kursu. 

/Jānis Jaunsudrabiņš/

web

24.maija pēcpusdienā skolas direktore Silva Freimane īpaši organizētā pasākumā sveica tos skolas skolēnus un skolotājus, kuri šī mācību gada laikā ir popularizējuši skolas tēlu sabiedrībā.

Skolotāji, kuri saņēma pateicības rakstus: Antra Brinkmane Brimane, Dace Rēķe, Ināra Kļaviņa, Linda Otto, Aiva Leitāne, Iveta Ivuta, Vēsma Balode, Rita Helviga, Reinis Rukmanis, Mareks Lavrinovičs, Ilze Rasa, Līga Lauziniece.

Skolēni, kuri saņēma pateicības rakstus: Mārtiņš Smilga, Inese Kazimironoka, Toms Zunde, Aleksejs Tihomirovs, Toms Bičolis, Ilona Kasperoviča, Sintija Māliņa, Ketija Peneze, Ilvija Krastiņa, Laura Skrača, Viesturs Vēzis, Aleksis Maļikovs, Karīna Vlasenkova.

Galerija šeit


Mūsu skola, vācot makulatūru, izglābj 23 kokus

Makulatuura

Makulatūras vākšanas konkursā “Palīdzēsim kokiem” šogad piedalījās bērni un jaunieši no astoņām pilsētām un novadiem, kas atrodas SIA “Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrības “Piejūra”” reģionā, savācot 168 640 kg vai turpat 169 tonnas makulatūras, kas ir par 46 tonnām vairāk nekā pagājušajā gadā, tādējādi no nociršanas pasargājot 2361 kokus.


 Mūsu skolā – ciemiņi

????????????????????????????????????

19. maijā mūsu skolā viesojās Saldus Vakara vidusskolas skolotāji.

Aktivitātē „Skaties un mācies no citiem” Tukuma Vakara un neklātienes vidusskolas vadība, atbalsta personāls un  pedagogi dalījās pieredzē par savu skolu, pedagoģisko darbu, atbalsta personāla darbu, stiprajām un vājajām pusēm, kā arī problēmu risināšanas paņēmieniem.


Pēdējā skolas diena un liecību izsniegšana 31.05.2016

afisha


Sporta diena 26.05.2016

afishas


Uzņēmēju dienas 25. – 26.05.2016 – piesakies šeit!

uznemejudiena


 Pēdējā zvana svētki 11.05.2016

Un atskanot Pēdējam zvanam

Mani pārņem sajūta – es spēšu.

Dzirdot eksāmenu soļus skanam –

Es zinu – es uzvarēšu!

DSC_0739

Galerija šeit


Mūsu skolas 4. maija Baltā galdauta svētki

4maijs


Erasmus+ programmas kursu jaunumi

gita165

Tukuma Vakara un neklātienes vidusskolas direktora vietniece mācību darbā Gita Aulaciema laikā no 8.-16. aprīlim Erasmus+ programmas ietvaros piedalījās starptautiskos kursos Spānijas pilsētā Alcala de Henares (netālu no Madrides), kur apguva jaunas metodes datorbalstītā mācīšanās un mācīšanas procesā, izmantojot projektu darbu un savstarpēju sadarbību.

Kursos piedalījās 27 skolotāji no dažādām valstīm –Turcijas, Rumānijas, Grieķijas, Francijas, Somijas un Latvijas.

Kursos galvenais akcents tika likts uz tādas jaunas metodes kā mācīšanās sadarbojoties apguvi, izmantojot, piemēram, arī mūsu skolā lietoto e-mācību vidi Moodle. Kursu laikā tika iegūta informācija par vietni Webquest un starptautisko skolu sadarbības platformu e-Twinning un noslēgumā tika veidoti nelieli grupu projekti, pielietojot dažādus tiešsaistes rīkus – Padlet, Prezi, Animoto, Popplet, Powton u. c.  Darbojoties grupās, veidojās pozitīvi savstarpējie kontakti, kuri varētu tikt izmantoti turpmāk starptautisko projektu veidošanā.

Brīvajā laikā bija iespēja iepazīties ar Spānijas galvaspilsētas arhitektūru un mākslu, interesanto zooparku Fauniju, baudīt tradicionālos spāņu ēdienus – paelju, tapas un tortiljas.


 Samsung projekta jaunumi

15. aprīlī mūsu skolas komanda piedalījās Samsung Skola Nākotnei. Jaunais skolēns IV modulī “Runāt, lai sadzirdētu“. Tā notika Latvijas televīzijā.

Pirmo lekciju vadīja atraktīvais Zuarguss jeb Viesturs Dūle, kas mūs informēja par emocionālo intelektu (EQ).

Otro lekciju un praktisko nodarbību “Kā runāt trāpīgi?” vadīja mediju komunikācijas un prezentāciju vadīšanas pasniedzēja, žurnāliste Krista Vāvere.

Trešo lekciju “Spītnieka savaldīšana – kā tikt galā ar stresu un mūsdienu skolēnu?” vadīja psihoterapeite Aina Poiša.

Kristaps-Lapiks-foto-152


 

talkai

 Galerija šeit


Seminārs “No nogurušas sievietes līdz laimīgai

29. martā mūsu skolā tika noorganizēts Tukuma, Engures un Jaunpils atbalsta personāla un speciālo izglītības programmu speciālistu seminārs. To vadīja psiholoģe, pedagoģe un lektore Iveta Aunīte. Šajā seminārā piedalījās arī mūsu skolas skolotāji. Seminārā tika izrunātas šādas tēmas:

 • Ko nozīmē mīlēt sevi un apzināties savas vajadzības?
 • Kā veiksmīgāk plānot un pārvaldīt savas finanses un pilnveidot attiecības?
 • Stresa menedžments
 • Prieka profilakse

12941242_1143045235726633_295621017_o 12946946_1143045205726636_1378054907_o

 


Samsung komandas jaunumi #SamsungSkola

samsung_skola

31. martā mūsu skolas komanda piedalījās Samsung Nākotnes skolas III modulī „Tās nav tehnoloģijas – tā ir dzīve!

Pirmajā lekcijā uzzinājām visu par blogiem un mājaslapām, kas ir mūsdienu izpausmes platformas, kā arī paši praktiski veidojām blogu pieredzējušu speciālistu vadībā – Bruno Vēbera (Mozello.lv mārketinga komunikācijas projektu vadītājs) un Nikolaja Dutčuka (Mozello.lv līdzdibinātājs un izstrādes vadītājs).

Otrajā lekcijā mēs tikām informēti un apmācīti video veidošanā un tā izmantošanā mācībām. To vadīja Ilgonis Linde (TV režisors un operators).

Trešajā nodarbībā mēs apguvām animācijas veidošanu un to izmantošanu mācību darbā. To vadīja Aldis Strods (Kust motion animators).

Vairāk informācijas un attēlu galerijas šeit!


 Priecīgas, košas un saulainas Lieldienas!

easter_eggs_8


 Samsung projekta jaunumi #SamsungSkola

Skolas komanda šodien, 23. martā piedalās Samsung projekta III moduļa “Tās nav tehnoloģijas, tā ir dzīve” 1. nodarbībā “Digitālo tehnoloģiju lietošana un to jēgpilna izmantošana”.

Nodarbības par tehnoloģiju palīgrīkiem mācību procesā vada Jānis Lejnieks, “Samsung Electronics Baltics” produktu treneris.

Kristaps Skutelis, digitālo tehnoloģiju eksperts un bloga kursors.lv izveidotājs, informēs par Sociālajiem tīkliem un mākoņiem, palīdzēs atbildēt uz jautājumiem – Kur pazūd skolēni? Kāpēc? Kā viņus tur var atrast? Ko darīt, kad atrodam?

Satura palīgrīkus un resursus skolotājiem skaidros Sandra Bukovska, izglītības iniciatīvas “Iespējamā misija” matemātikas un informātikas skolotāja.

Informācijas vizualizācijas nozīme un izmantojamās platformas demonstrēs Nika Aleksejeva, “Infogr.am” pārstāve, bet Maija Katkovska, “Net Safe Latvia” Drošāka interneta centra vadītāja, mācīs, kā rīkoties, lai pasargātu sevi internetā ar drošām ierīcēm un uzvedības etiķeti.

SamsungIII


Pedagogu komandas izveidotā mācību filma “Zaļais sarkanais tomāts”

Skolas skolotāji – Ilze Rasa, Linda Otto, Reinis Rukmanis un Rita Helviga ir izveidojuši mācību filmu, kas ieguvusi pateicību 2016.gada 16.marta Tukuma, Engures un Jaunpils novadu pedagogu radošo darbu izstrādē un prezentācijā pasākumā “IT audzināšanas procesā”.

Pateiciiba_filma


Vēlam veiksmi un izturību 12. klašu skolēniem eksāmenos!

20121012 DURVIS UZRAKSTS NOTIEK EKSÂMENS IZGLÎTÎBA SKOLA


Samsung projekta jaunumi #SamsungSkola

Mūsu skolas komanda – direktore Silva Freimane, direktora vietniece tālmācības darbā Linda Otto, krievu valodas skolotāja Ināra Kļaviņa un latviešu valodas un literatūras skolotāja Dace Rēķe 25. februārī piedalījās projekta “Samsung Skola nākotnei. Jaunais skolēns” II moduļa “Piesprādzējieties – sākas pārmaiņas!” nodarbībās par pārmaiņām, atgriezeniskās saites došanas – saņemšanas vērtību un argumentāciju, kā arī spriestspēju. Nodarbības notika neierastā vidē – airBaltic apmācību centrā – un lielisku lektoru vadībā:

 1. Rūta Lūse – “Spring Valley” pārmaiņu konsultante;
 2. Kristaps Ozoliņš – “Edurio” satura izstrādes vadītājs;
 3. Mārtiņš Vaivars – “Quo Tu domā?” valdes loceklis.

Skolas komandas uzdevums ir identificēt nozīmīgu izaicinājumu – problēmas skolas mācību darbā, kas ierobežo skolēnu mācību rezultātus un sasniegumus.

sams

 


 Mūsu skolēns – Latvijas Olimpiskajā vienībā

Lepojamies un turam īkšķus par mūsu skolēnu Emīlu Vasermani, kas ir iekļauts Latvijas Olimpiskajā vienībā un šobrīd cīnās par iespēju nokļūt uz 2016. gada Riodežaneiro vasaras Olimpiskajām spēlēm. Attēli šeit

IMG-20160202-WA0004


Mēs lepojamies

Mūsu 12.A klases skolēns Mārtiņš Smilga piedalās Egila Birznieka Jauno ģeogrāfu skolā. Šī skola pastāv jau 40 gadus. Mārtiņš ar labiem rezultātiem startē vairākās kārtās katru mēnesi. Pagaidām 12. klašu grupā viņam ir 1. vieta, bet Jauno Ģeogrāfu skolas skolēnu (vairāk kā 200 cilvēki) konkurencē – 5. vieta. Ja Mārtiņš pabeigs JĢS ar 1. vai 2. vietu 12. klašu grupā, tad Latvijas Universitātes ģeogrāfijas fakultāte ieskaitīs viņu budžetā. Foto šeit

ap.martins.smilga

 foto: no kreisās – Mārtiņš Smilga, no labās – Arvīds Urbanovičs (Rīgas Ziemeļvalstu ģimnāzijas skolotājs)

Visu mīlētāju diena

14. februārī ik gadu visā pasaulē svin Valentīndienu – protams, arī mūsu skolā! Skolas pašpārvalde ierosināja skolā izveidot foto stūrīti, kur varētu veidot mīļas bildes kopā ar draugiem. Bildes no foto stūrīša tapšanas un uzstādīšanas

IMG-20160216-WA0003


Samsung projekta jaunumi

5. februārī Tukuma Vakara un neklātienes vidusskolas komanda piedalījās I moduļa apmācībās Skolotājs + mūsdienu skolēns = komanda. Vairāk informācijas šeit

11. februārī mūsu skolu apciemoja Samsung skola nākotnei. Jaunais skolēns projekta mentors Kārlis Andersons, lai iepazītos ar Tukuma Vakara un neklātienes vidusskolu, skolēniem un skolotājiem.

karlis_anderons


Sniegavīru aktivitātes

Visu janvāri skolā interešu izglītības nodarbības bija tematiskas, lai sagatavotos visu pulciņu kopīgajam pasākumam “Sniegavīru aktivitātes”, kas notika 10. februārī, tūlīt pēc Meteņiem, Pelnu dienā.

Gan nodarbībās, gan noslēgumā piedalījās ne tikai interešu izglītībā iesaistītie, bet arī pārējie skolas skolēni – līdzdarbojās pulciņu stundās un sacentās komandu spēlēs.

Kāpēc tāds nosaukums? Tāpēc, ka senie latvieši uzskatīja, ka Meteņdienā noslēdzas ziema un Pelnu dienā sākas pavasaris. Pasākuma vienojošā tēma bija ziema, sniegs, sniegavīrs. Tās bija kopīgas atvadas no ziemas, kurām visi pulciņi bija ilgi un nopietni gatavojušies. Lasīt vairāk

12674743_1101414776556346_1405499355_o

Galerija


Skatuves runas konkurss

9. februārī mūsu skolā norisinājās ikgadējais Skatuves runas konkurss, kurā uzvaras laurus plūca 10. A klases skolniece Ilvija Krastiņa.

12696619_1101414916556332_1753046313_o

foto: no labās Mairis Māliņš (8.a), Kaspars Ivzāns (11.b), Ilvija Krastiņa (10.a), Anete Rodiņa (11.a), Kitija Manfelde (11.a) un Linda Lavrinoviča (11.a)

 Skolas komanda Samsung Skola nākotnei. Jaunais skolēns finālā


Barikādēm – 25

1453206509-1175_395x0

Barikāžu atceres pasākumu laikā klašu audzinātāji pārrunā un skatās video filmas par svarīgākajiem šo dienu notikumiem. Vēstures stundās skolēniem tiek izdalītas anketas. Tajās skolēniem jāintervē viens vai vairāki cilvēki ģimenē vai tuvākajā apkārtnē, kurš pats ir piedalījies Barikāžu notikumos, vai arī šie notikumi ir skāruši viņa tuviniekus. 21. janvārī skolēni dosies ekskursijā, lai iepazītos ar Barikāžu notikumiem uz vietas – Rīgā.

Filma no barikāžu dalībnieku atmiņu stāstiem


Projektu dienas

Career_Day_graphic

Projektu dienas Tukuma Vakara un neklātienes vidusskolā notiks 17. un 18. februārī. Projektu tēma – „Karjera

Šajās dienās tiek plānotas mācību ekskursijas uz ražošanas uzņēmumiem un profesionālās izglītības iestādēm.

Skolēni pētīs mācību priekšmetu saistību ar dažādām profesijām. Noskaidros – kāpēc ir jāmācās ķīmija, fizika, bioloģija, matemātika, svešvalodas, informātika un citi mācību priekšmeti, kā arī kuras specialitātes apgūstot, šie priekšmeti būs nepieciešami.


Karjeras diena “Nāc un uzzini!”

Afisa_26.01


 

107876__54ad18546bce2.jpg

Ar prieku un lepnumu paziņojam, ka mūsu skola ir iekļuvusi “Samsung Skola nākotnei. Jaunais skolēns” pusfinālā!

Vairāk informācija par apmācību programmu šeit


Lidice 2016

1674819_1401436_Lidice

Tukuma novada Domes ēkā no 2015.gada 14.decembra līdz 2016. gada 5.janvārim bija iespēja apskatīt konkursa „LIDICE 2016” 1. kārtas darbus. 44. Starptautiskā bērnu mākslas konkursa tēma – „Skola? Izglītība!”

Konkursā piedalījās arī mākslas pulciņa dalībnieki: Ilona Kasperoviča, Monta Valujeva un Toms Bičolis. Monta Valujeva saņēma Tukuma novada Izglītības pārvaldes pateicību. Ilonas Kasperovičas un Toma Bičoļa darbi bija labāko darbu skaitā un tiek izvirzīti konkursa 2. kārtai Rīgā. Šie skolēni saņem Tukuma novada Izglītības pārvaldes atzinības rakstus un balvas.


Konkurss

No 2016 .gada 7. marta līdz 24. martam notika Tukuma, Engures un Jaunpils novadu interešu izglītības vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas pulciņu pedagogu metodisko darbu izstāde – konkurss.

Konkursa mērķis – aktivizēt pedagogu metodisko darbību kā radošo procesu un pieredzes apmaiņa.

Konkursa galvenā tēma – “Manas mājas“. Metodisko izstrādni gatavoja arī mākslas pulciņa skolotāja Ilze Rasa. Viņas darba tēma bija “Latvija – manas mājas“. Mākslas pulciņa nodarbībās tika gatavots dekors Latvijas dzimšanas dienai.

Kokapstrādes pulciņa skolotāja Mareka Lavrinoviča metodiskā darba tēma bija “Manas mājas pagalmā“. Zēni pulciņa nodarbībās bija izgatavojuši taureni – puzli. Izstādes noslēgumā pulciņu skolotāji saņēma Tukuma novada izglītības pārvaldes pateicības par piedalīšanos izstādē.

Foto šeit

13016339_1151905614840595_1303310646_o - kopija


 Mūsu skolēns – Latvijas Olimpiskajā vienībā

Lepojamies un turam īkšķus par mūsu skolēnu Emīlu Vasermani, kas ir iekļauts Latvijas Olimpiskajā vienībā un šobrīd cīnās par iespēju nokļūt uz 2016. gada Riodežaneiro vasaras Olimpiskajām spēlēm. Attēli šeit

IMG-20160202-WA0004


Mēs lepojamies

Mūsu 12.A klases skolēns Mārtiņš Smilga piedalās Egila Birznieka Jauno ģeogrāfu skolā. Šī skola pastāv jau 40 gadus. Mārtiņš ar labiem rezultātiem startē vairākās kārtās katru mēnesi. Pagaidām 12. klašu grupā viņam ir 1. vieta, bet Jauno Ģeogrāfu skolas skolēnu (vairāk kā 200 cilvēki) konkurencē – 5. vieta. Ja Mārtiņš pabeigs JĢS ar 1. vai 2. vietu 12. klašu grupā, tad Latvijas Universitātes ģeogrāfijas fakultāte ieskaitīs viņu budžetā. Foto šeit

ap.martins.smilga

 foto: no kreisās – Mārtiņš Smilga, no labās – Arvīds Urbanovičs (Rīgas Ziemeļvalstu ģimnāzijas skolotājs)

Visu mīlētāju diena

14. februārī ik gadu visā pasaulē svin Valentīndienu – protams, arī mūsu skolā! Skolas pašpārvalde ierosināja skolā izveidot foto stūrīti, kur varētu veidot mīļas bildes kopā ar draugiem. Bildes no foto stūrīša tapšanas un uzstādīšanas

IMG-20160216-WA0003


Samsung projekta jaunumi

5. februārī Tukuma Vakara un neklātienes vidusskolas komanda piedalījās I moduļa apmācībās Skolotājs + mūsdienu skolēns = komanda. Vairāk informācijas šeit

11. februārī mūsu skolu apciemoja Samsung skola nākotnei. Jaunais skolēns projekta mentors Kārlis Andersons, lai iepazītos ar Tukuma Vakara un neklātienes vidusskolu, skolēniem un skolotājiem.

karlis_anderons


 

Sniegavīru aktivitātes

Visu janvāri skolā interešu izglītības nodarbības bija tematiskas, lai sagatavotos visu pulciņu kopīgajam pasākumam “Sniegavīru aktivitātes”, kas notika 10. februārī, tūlīt pēc Meteņiem, Pelnu dienā.

Gan nodarbībās, gan noslēgumā piedalījās ne tikai interešu izglītībā iesaistītie, bet arī pārējie skolas skolēni – līdzdarbojās pulciņu stundās un sacentās komandu spēlēs.

Kāpēc tāds nosaukums? Tāpēc, ka senie latvieši uzskatīja, ka Meteņdienā noslēdzas ziema un Pelnu dienā sākas pavasaris. Pasākuma vienojošā tēma bija ziema, sniegs, sniegavīrs. Tās bija kopīgas atvadas no ziemas, kurām visi pulciņi bija ilgi un nopietni gatavojušies. Lasīt vairāk

12674743_1101414776556346_1405499355_o

Galerija


Skatuves runas konkurss

9. februārī mūsu skolā norisinājās ikgadējais Skatuves runas konkurss, kurā uzvaras laurus plūca 10. A klases skolniece Ilvija Krastiņa.

12696619_1101414916556332_1753046313_o

foto: no labās Mairis Māliņš (8.a), Kaspars Ivzāns (11.b), Ilvija Krastiņa (10.a), Anete Rodiņa (11.a), Kitija Manfelde (11.a) un Linda Lavrinoviča (11.a)

 

Skolas komanda Samsung Skola nākotnei. Jaunais skolēns finālā


Barikādēm – 25

1453206509-1175_395x0

Barikāžu atceres pasākumu laikā klašu audzinātāji pārrunā un skatās video filmas par svarīgākajiem šo dienu notikumiem. Vēstures stundās skolēniem tiek izdalītas anketas. Tajās skolēniem jāintervē viens vai vairāki cilvēki ģimenē vai tuvākajā apkārtnē, kurš pats ir piedalījies Barikāžu notikumos, vai arī šie notikumi ir skāruši viņa tuviniekus. 21. janvārī skolēni dosies ekskursijā, lai iepazītos ar Barikāžu notikumiem uz vietas – Rīgā.

Filma no barikāžu dalībnieku atmiņu stāstiem


Projektu dienas

Career_Day_graphic

Projektu dienas Tukuma Vakara un neklātienes vidusskolā notiks 17. un 18. februārī. Projektu tēma – „Karjera

Šajās dienās tiek plānotas mācību ekskursijas uz ražošanas uzņēmumiem un profesionālās izglītības iestādēm.

Skolēni pētīs mācību priekšmetu saistību ar dažādām profesijām. Noskaidros – kāpēc ir jāmācās ķīmija, fizika, bioloģija, matemātika, svešvalodas, informātika un citi mācību priekšmeti, kā arī kuras specialitātes apgūstot, šie priekšmeti būs nepieciešami.


Karjeras diena “Nāc un uzzini!”

Afisa_26.01


107876__54ad18546bce2.jpg

Ar prieku un lepnumu paziņojam, ka mūsu skola ir iekļuvusi “Samsung Skola nākotnei. Jaunais skolēns” pusfinālā!

Vairāk informācija par apmācību programmu šeit


Lidice 2016

1674819_1401436_Lidice

Tukuma novada Domes ēkā no 2015.gada 14.decembra līdz 2016. gada 5.janvārim bija iespēja apskatīt konkursa „LIDICE 2016” 1. kārtas darbus. 44. Starptautiskā bērnu mākslas konkursa tēma – „Skola? Izglītība!”

Konkursā piedalījās arī mākslas pulciņa dalībnieki: Ilona Kasperoviča, Monta Valujeva un Toms Bičolis. Monta Valujeva saņēma Tukuma novada Izglītības pārvaldes pateicību. Ilonas Kasperovičas un Toma Bičoļa darbi bija labāko darbu skaitā un tiek izvirzīti konkursa 2. kārtai Rīgā. Šie skolēni saņem Tukuma novada Izglītības pārvaldes atzinības rakstus un balvas.


Jaukus svētkus visiem!

Sveiciens no TVNV


Ziemassvētku pasākums

Sapņojiet lēni – sniegs pāri kalniem, sarmu bārstīdams nāk.

Sapņojiet lēni – sniegs manā sētā sakrīt un dziedāt sāk…

17. decembrī mūsu skolā norisinājās Ziemassvētku pasākums. Tajā izskanēja muzikāli literārā kompozīcija, kas bija par gaišajām domām, sapņiem un apsnigušu ceļu, kas mums katram ir jāveic, lai tajā paliktu pēdas. 10. – 12. klases pārsteidza ar iepriekš sagatavotiem priekšnesumiem par citu tautu Ziemassvētkiem, ļaujot izskanēt angļu, vācu, itāļu un krievu valodai. Skolēni saņēma atzinības rakstus par nopietnu attieksmi pret mācību darbu un aktīvu līdzdalību skolas organizētajos pasākumos. Attēlu galerija

DSC_0344


afisha_zsv_2015


 

Ziemassvētku un Jaunā gada gaidīšanas laiks

Lai Jaunā gadā prieki ceļas,

Un kā sniega pikas veļas.

Lai laime visur valda

Kā piparkūka salda!

Ziemassvētku gaidīšanas laikā TVNV skolēni Mājsaimniecības pulciņa interešu izglītības nodarbībās paši piedalījās piparkūku cepšanā. Jautrā, radošā gaisotnē skolēni izcepa siltas, skaistas un garšīgas piparkūkas, kas pildīja ne tikai viņu pašu vēderus, bet arī tika dāvātas klasesbiedriem un skolotājiem. Attēlu galerija

piparkuuka_maza


Adventes laiks

Advente ir laiks, kad klusi gaidām pienākam Ziemassvētkus. Advente ir laiks, kad ikviena sirsniņā iedegas cerība un gaidas pēc Ziemassvētku brīnuma. Šis ir miera un līdzsvara meklējumu laiks. Tas ir laiks, ko pavadīt mājās, kopā ar ģimeni, ietinoties mandarīnu un piparkūku smaržā.

Novēlam Jums siltu un gaišu šo Adventes laiku!


“Brīvprātīgais darbs no A līdz Z”

Mūsu skolas skolēni – Kaspars Ivzāns un Sintija Māliņa, piedalīsies apmācībā “Brīvprātīgais darbs no A līdz Z”. Dalība apmācībās viņiem sniegs iespēju labāk iepazīt sevi un citus jauniešus, realizēt savas idejas un potenciālu, iepazīt brīvprātīgo darbu un tā sniegtās iespējas, gūt jaunu pieredzi, kontaktus un idejas, interesanti pavadīt laiku, strādājot komandā un atsevišķi. Apmācības plānotas 2 daļās – teorētiskās apmācības un praktisks brīvprātīgais darbs jauniešu studijas “BaMbuss” un Latvijas mēroga pasākumos. Iegūto informāciju un metodiku šajās apmācībās šie izglītojamie sniegs skolas pašpārvaldes skolēniem.

Vairāk lasi par projektu sociālajos tīklos: www.facebook.com www.draugiem.lv


Konkurss “Kur ir tā iela? Kur ir tas nams?”

Tukuma novada 10. klašu audzēkņiem tika organizēts konkurss “Kur ir tā iela? Kur ir tas nams?“. Mūsu skolas 10. A klases skolēni – Sintija Māliņa, Ketija Peneze, Aleksis Maļikovs, Ilvija Krastiņa, Laura Skrača un Viesturs Vēzis – ieguva godpilno 2. vietu.

Konkursa 1. kārtā skolēniem bija jāatpazīst Tukuma ielas pēc to vēsturiskā apraksta. Konkursa 2. kārtā jauniešiem bija pēc fotogrāfijām jāatpazīst ēka un jānosaka tās atrašanās vieta, celtniecības periods un izmantotās arhitektoniskās detaļas. 3. kārtā konkursa dalībniekiem bija jāatbild uz jautājumiem, kur atrodas dažādas Tukuma iestādes, piemēram, Tukuma novada sociālais dienests. 4. kārtā bija jāilustrē novadnieka, dzejnieka Aivja Briesmas dzejolis «Mirkļu impresijas Tukumam». 5. kārtā pārējie komandu dalībnieki apliecināja savas zināšanas par cilvēkiem, kas devuši nozīmīgu ieguldījumu Tukuma pilsētas attīstībā, kultūras, izglītības, zinātnes, sporta un saimnieciskajā jomā vai Tukuma vārdu nesuši pasaulē. 6. kārtā improvizētā pasakā par Tukumu bija jāatrod vairāk nekā simts Tukuma ielu nosaukumi. 7. kārtā skolēniem bija jānodzied viens pantiņš no dziesmas, kurā ir kāds Tukuma ielas nosaukums. Noslēgumā – 8. kārtā konkursa sadarbības partneri uzdeva jautājumus dalībniekiem un tos apbalvoja.

konk1

Foto: Neatkarīgās Tukuma Ziņas


Latvijas 97. gadadiena

Lai kā arī nebūtu,

Apsolu Tev –

Turēt savā sirdī,

Vienmēr un ilgi.

Izbraucot un iebraucot,

Jokojot un runājot nopietni.

Apsolu piederēt Tev!

/latviešu valodas un literatūras skolotāja Dace Rēķe/

19. novembrī skolā notika svinīgais pasākums par godu mūsu dzimtenei – mūsu Latvijai! Pasākumā izskanēja skolēnu un skolotāju sagatavotais muzikāli literārais priekšnesums, kas rosināja aizdomāties par to, ko mums katram nozīmē dzimtene, Latvija un tauta. Attēlu galerija


Sveiciens visiem Tukuma Vakara un neklātienes vidusskolas skolotājiem, darbiniekiem un skolēniem Latvijas Republikas proklamēšanas 97.gadadienā!

maajas lapai

Noskaties video!

Latvijai 97! Vārdi

Latvijas valsts simboli

Rakstu rakstus


Lācplēša diena

11. novembrī mūsu skolā tika svinēta Lāčplēša diena. Šī ir Latvijas brīvības cīņu visslavenākā diena, proti, 1919. gada 11. novembris bija diena, kad Latvijas armijas karavīri padzina no Pārdaugavas Bermonta –Avalova karaspēku. Skolotāji un skolēni bija sagatavojuši patriotisku muzikāli literāro priekšnesumu, kurā tika skandinātas ne tikai dzejas rindas un kara dziesmas, bet arī prezentētas fotogrāfijas no tā laika karavīru ikdienas un kara lauka, kas skatītājiem un klausītājiem sniedza tā brīža klātesamības sajūtu. Attēlu galerija


Mūsu skolas skolēni, skolotāji un darbinieki pievienojas Latvijas valdības un sabiedrības izteiktajai līdzjūtībai Francijas tautai!

People light candles during a vigil in Kathmandu


Patriotu nedēļa

18__novembra_pasakums_5

Šī nedēļa mūsu skolā tiek atzīmēta kā Patriotu nedēļa. Skolā norisināsies vairāki patriotiski pasākumi:

 1. 11. novembrī Lāčplēša diena
 2. Izstāde „Mana Latvija”
 3. Mācību ekskursija uz Ziemassvētku kauju muzeju un kauju vietām Tīreļpurvu apkārtnē
 4. 18. novembra svinīgā līnija
 5. Lielvārdes jostas fragmenta zīmēšana audzināšanas stundā

Aicinām 11.novembrī salocīt savu sarkanbaltsarkano lentīti Tukuma pilsētas vēstures muzejā „Pils tornis” (Brīvības laukumā 21, Tukumā) no plkst. 10.00 līdz 17.30 un plkst. 17.50 pulcēties Talsu ielā 4 Lāčplēšu dienas lāpu gājienam.


Lekcija “Kā mēs sargāsim Latviju?

Aizsardzības ministrija sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS) Latvijas skolā organizē lekciju ciklu „Kā mēs sargāsim Latviju?”. Lekcijas mērķis ir veicināt skolēnu izpratni par aizsardzības nozari, Latvijas dalību NATO un kolektīvo aizsardzību, kā arī veidot un uzturēt karavīru saikni ar sabiedrību.

5. novembrī mūsu skolā ar šo lekcijas ciklu viesojās Militāri publisko attiecību departamenta Militāri publiskās informācijas nodaļas vadītāja Sintija Oškalne.

Izglītojamie pēc lekcijas noklausīšanās iepazinās un ieguva informāciju par valsts aizsardzību, drošības stiprināšanas pasākumiem, līdz ar to tika veicināta jauniešu izpratne par Latvijas aizsardzību, iedzīvotāju lomu, tiesībām un pienākumiem tās nodrošināšanā. Jaunieši uzzināja arī par iespējām iesaistīties Jaunsardzē, Zemessardzē, kā arī par profesionālā dienesta uzsākšanu. Lekcijas laikā izglītojamie varēja uzzināt arī par drošības situāciju pasaulē un Latvijā, aizsardzības nozares aktualitātēm, kā arī par drošību informācijas telpā.

Lekcijas nobeigumā skolai tika uzdāvināta grāmata „Apprenticeship, Partnership, Membership: Twenty Years of Defence Development in the Baltic States” (Tony Lawrence, Tomas Jermalavičius) Attēlu galerija


Ekskursija uz Rīgas Austrumu slimnīcu

23. oktobrī 7., 8. a un 9. a klases skolēni ar audzinātājām Ivetu Ivutu un Lienīti Zaperecku, kā arī skolas medmāsu Initu Endzeli, devās ekskursijā uz Rīgas Austrumu slimnīcu.

Ekskursantu mērķis bija apmeklēt izglītojošas lekcijas par atkarību izraisošam vielām “Ir tikai viena dzīve!” un piedalīties diskusijās. Viņus sagaidīja Rīgas Austrumu slimnīcas anestezioloģijas un neatliekamās medicīnas galvenais speciālists, profesors Viesturs Liguts un Toksikoloģijas un sepses klīnikas ārsts anesteziologs reanimatologs, RSU doktorants Roberts Stašinskis.

Kā akcentēja profesors Viesturs Liguts – jaunieši bieži vien neapzinās, ka draugu vai apkārtējās vides ietekmē nobaudītas vielas var izraisīt smagu atkarību, kam nākotnē var būt bēdīgas sekas.

Aptaujājot skolēnus pēc ekskursijas norises, viņi atzina, ka šī lekcija un reālistiskie piemēri no slimnīcas palātām un gaiteņiem ir likuši padomāt ne tikai par savu, bet arī savu līdzcilvēku – ģimenes, klasesbiedru un draugu tagadni un nākotni. Attēlu galerija


Karjeras nedēļa

No 12. līdz 16. oktobrim novadā notika karjeras nedēļa, kuras ietvaros rīkotajos pasākumos piedalījās arī mūsu skolas skolēni. Attēlu galerija

Vislielākā interese bija par neklātienes konkursu, kur aizpildot anketu, bija jāatbild uz dažādiem jautājumiem par Tukuma, Engures un Jaunpils novadu uzņēmumiem un profesijām tajos.

Pamatskolu grupā konkurence bija ļoti liela – piedalījās 369 skolēni. No mūsu skolas – 11. Vidusskolas grupā piedalījās 70 skolēni un no tiem – 28 mūsējie. Arī konkursa uzvarētāja Karīna Vlasenkova ir no mūsu skolas 12.a klases.

Dažādas aktivitātes notika arī klasēs – audzinātāji pārrunāja aktuālus jautājumus par karjeras izvēli un pildīja interesantus testus, piemēram: Dotumu izpēte, Lēmumu pieņemšana, Studiju izvēle, Veselība profesijās u. c., kas pieejami interneta vietnēs www.prakse.lv un www.profesijupasaule.lv

kariina

Foto: “Neatkarīgās Tukuma Ziņas”


 Drošības nedēļa

afisha droshiiba1

 

Valsts izglītības un satura centrs (VISC) arī šogad organizē ikgadējo “Drošības nedēļu”. Mūsu skolā tā notiks nedēļā no 19. līdz 23. oktobrim. Pasākuma mērķis ir veicināt skolēnu prasmes izvērtēt situāciju, analizēt iespējamos riskus un pieņemt personiski un sabieriski atbildīgus, veselībai un drošībai labvēlīgus lēmumus, kā arī veidot veselīgus un drošus paradumus ikdienā.

Skolas skolēni ir aicināti skatīties filmas: projekta “Lai dzīvo bērni!” ietvaros režisores Dainas Rašenbaumas un redaktores Kristas Vāveres veidoto “Tas notiek ar tevi”, kā arī “Ir viegli būt varonim” – par donoru kustību. Skolā audzināšanas stundās skolēni digitāli izspēlēs dažādas spēles par drošību internetā, uz ceļa un sadzīvē, analizēs redzētās situācijas, diskutēs par pieņemtajiem lēmumiem un izdarīs kopīgus un individuālus secinājumus un dalīsies viedokļos un pieredzē.

Filmas tiešsaistē:


Skolotāju diena

7. oktobrī Tukuma Vakara un neklātienes vidusskolā tika svinēta Skolotāju diena. Nu bija laiks skolēniem iejusties skolotāju profesijā, kā arī skolotājiem bija nevis jāstāv klases priekšā, bet gan kā skolēniem rātni jāsēž skolas solos. Skolēni bija sagatavojuši četras mācību stundas – Sportu, Vēsturi, Mūziku un Dabaszinības, kas tika pavadītas jautrā, rosīgā un patiešām interesantā gaisotnē. Paldies skolēniem par izdomu un skolotājiem par aktīvo līdzdalību! Attēlu galerija.


 

Izstāde “Rudens krāsas ziedos”

No 21. septembra līdz 25. septembrim skolā notika ikgadējā rudens ziedu un citu rudens velšu izstāde “Rudens krāsas ziedos”, kuras veidošanā piedalījās gan skolēni, gan skolotāji. Attēlu galerija.

Rudenī piepildās viss. Debesis ar gājputniem. Ausis ar vēju. Acis ar krāsām. Meži ar sēnēm. Purvi ar dzērvenēm. Dārzi ar augļiem. Apcirkņi ar graudiem. Pieliekamie ar ievārījumu. Maisi ar kartupeļiem. Galdi ar rudens gardumiem. Vēderi ar vitamīniem. Parki ar čaukstošām lapām. Ielas ar peļķēm. Skapji ar siltākām drēbēm. Zābaciņi ar zeķēm. Klases ar smejošiem bērniem. Pilsētas ar mājup braucējiem. Mājas ar ciemiņiem. Dienas ar darbiem. Vakari ar vasaras atmiņām. Naktis ar sapņiem. Rīti ar iecerēm. Rudenī piepildās viss!


 Iedvesmas seminārs „Jūties kā mājās!”

8.septembrī Tukuma Vakara un neklātienes vidusskolā notika Iedvesmas seminārs „Jūties kā mājās!”. Papildus informācija par projektu. Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2015. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros. Attēlu galerija.


 Kafija ar politiķiem

3.septembrī Tukuma ledus halles konferenču zālē notika tikšanās politiķiem un jauniešiem, lai brīvā gaisotnē pārrunātu, kā jaunieši sadarbībā ar Tukuma pašvaldību var īstenot savas idejas un nākotnē veidot pilsētu interesantāku un atraktīvāku jauniešiem. Uz tikšanos bija ieradušies arī Tukuma Vakara un neklātienes vidusskolas skolēni.

Sarunās piedalījās Tukuma novada domēs pārstāvji: Ēriks Lukmans, Linda Zemīte, Indulis Zariņš, Normunds Rečs, Agris Zvaigzneskalns un Gunta Kalviņa. Sarunas dalībniekiem bija jāatbild uz pieciem jautājumiem:

 • Kas jāzina jaunietim par pašvaldību?
 • Kas jāzina pašvaldībai par jaunieti?
 • Kāda ir informācijas pieejamība pašvaldībā?
 • Kā iesaistīt pagastos dzīvojošos jauniešus?
 • Kas ir brīvprātīgais darbs pašvaldībā?

Jaunieši rosināja aktualizēt Tukuma novada domes darbību sociālajos tīklos, īpaši Facebook, kas ir viens no populārākajiem sociālajiem tīkliem jauniešu vidū. Attēls.


XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku

2015. gada vasarā no 7. – 12. jūlijam, XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku ietvaros, Rīgā Vērmanes dārzā notika „Burtiski Burvīgs Burziņš”. Piedalīties vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas pulciņu radošo spēļu darbnīcās „Rakstu darbi’ tika uzaicināts arī Tukuma Vakara un neklātienes vidusskolas Mākslas pulciņš un tā vadītāja skolotāja Ilze Rasa. Pulciņa dalībnieki vadīja radošo spēļu darbnīcu „Latviskās zīmes”. Atsaucība bija liela, jo interesentiem tika piedāvātas dažādas iespējas darboties ar latviešu rakstu zīmēm – salikt no koka klucīšiem, izveidot pinumu tehnikā, uzzīmēt savu rakstu zīmi vai salikt kā puzli. Spēles sagatavoja un Vērmanes dārzā vadīja 9.a klases meitenes Ketija Peneze, Sintija Māliņa un Jolanta Kasperoviča. Tehniski palīdzēja 9.b klases skolnieks Sandis Auziņš.

Tukuma vakara un neklātienes vidusskolas skolēni un skolotāja Ilze Rasa tika uzaicināti 11. jūlijā Vērmanes dārzā arī vadīt Vides radošās darbnīcas. Visi, kurus interesēja dziļāk ielūkoties Latvijas mežos, ūdeņos un pilsētvidē, tika laipni aicināti līdzdarboties skolēnu izveidotajā spēlē „Ceļojums Latvijas dabā”.

Tā kā abas radošās darbnīcas notika vienlaicīgi – liels paldies par atsaucību un palīdzību darbnīcu iekārtošanā un vadīšanā jāsaka arī skolotājai Lindai Otto.

Skolēniem un arī skolotājiem dalība dziesmu un deju svētkos bija tiešām jauks, interesants un neaizmirstams piedzīvojums.

Foto šeit