VIDĒJĀS IZGLĪTĪBAS APLIECĪBU UN CENTRALIZĒTO EKSĀMENU SERTIFIKĀTU SAŅEMŠANA

aplieciibas_2017


12.klašu izlaidums 08.06.2017.

12


9.klašu izlaidums 08.06.2017.

9


“Jautrie, aktīvie starti. Esi vesels – kustini muskuļus un prātu!”

SAM_1843

26. maijā notika Talsu novada Vakara un neklātienes vidusskolas Starptautiskās Veselības nedēļās aktivitātes un vakara – neklātienes vidusskolu sadraudzības “Jautrie, aktīvie starti. Esi vesels – kustini muskuļus un prātu!” pasākums.

Pasākums tika rīkots ar mērķi rosināt jauniešus aktīvi, saturiski organizēt savu brīvo laiku un gūt informāciju, iemaņas sadarbības prasmēs, veidojot attiecības.

No mūsu skolas piedalījās 7 skolēni – Evija Māliņa, Laura Dakša, Ketija Sjanita, Amanda Kacara, Laura Skrača, Agita Klopšteina un Kitija Manfelde.

Dalībniekiem bija jāpiedalās uzdevumos un spēlēs, kas bija ar mācību priekšmetu elementiem, kā arī bija organizēta tikšanās ar Uģi Brūkleni (NBS Nacionālās aizsardzības akadēmijas un Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas Lutera akadēmijas pasniedzēju), kas piedalījās sarunās par jauniešu savstarpējām attiecībām un komunikāciju.


Pateicības pēcpusdiena

20170525_134809

PALDIES ir vienīgā valūta pasaulē, kas nav vēl mainījusi kursu. 

/Jānis Jaunsudrabiņš/

25.maija pēcpusdienā skolas direktore Silva Freimane jau otro gadu īpaši organizētā pasākumā sveica tos skolas skolēnus un skolotājus, kuri šī mācību gada laikā ir popularizējuši skolas tēlu sabiedrībā.

Skolotāji, kuri saņēma pateicības rakstus: Antra Brinkmane Brimane, Dace Rēķe, Ilze Rasa, Līva Rasa, Aiva Leitāne, Vēsma Balode, Antra Brinkmane-Brimane, Paulis Čimurs, Rita Helviga, Linda Otto, Ināra Pirvica, Līga Lauziniece.

Skolēni, kuri saņēma pateicības rakstus: Inese Kazimironoka, Emīlija Darja Artjomenko, Jānis Dakteris, Ilvija Krastiņa, Maksims Grečaņiks, Raivo Vaģelis, Evita Vanderzelle, Linda Lavrinoviča, Kitija Manfelde, Alise Kitajeva, Ieva Bergmane, Elizabete Pavličenko, Jolanta Kasperoviča, Sintija Māliņa, Niks Gudmons, Ilona Kasperoviča, Una Lasmane, Georgs Lapčenko, Džanani Sneha Sundar, Andrejs Prigoda, Inese Saričeva, Laura Dakša, Amanda Kacara, Laura Skrača, Evija Māliņa.

 

Galerija šeit


 Skolotāji, darbinieki, viesi un absolventi skolas salidojumā 13.05.17.

Foto pārpublicēšanas gadījumā OBLIGĀTI! veicama atsauce par fotogrāfu – Foto: Blitze, Arvīds Berķis, Mob. 20165517
E-pasts: arvids@blitze.lv; www.blitze.lv


Pēdējais zvans 2017

pedzv

Domās par rītdienu,
ceļot plānus un sapņojot, 
pievelkot sapņu piepildījumu
jādomā par to,
kā par esošu faktu.

Siltā un saulainā 11. maija pēcpusdienā iezvanījās 9. un 12. klašu Pēdējais zvans. Tas aicināja direktori, skolotājus un 7., 8., 10. un 11. klašu skolēnus izteikt savus laba vēlējumus tālā un ne tik tālā nākotnē – eksāmenos. Dziesmām un aplausiem skanot, skolēni saņēma arī pateicības rakstus par to labo, ko šajā mācību gadā ir paveikuši!

Pateicības rakstu saņēma:

 • Laura Dakša (par piedalīšanos skolas rīkotajos pasākumos)
 • Evija Māliņa (par piedalīšanos skolas rīkotajos pasākumos)
 • Kitija Manfelde (par piedalīšanos skolas rīkotajos pasākumos)
 • Linda Lavrinoviča (par piedalīšanos skolas rīkotajos pasākumos)
 • Inese Saričeva (par piedalīšanos skolas rīkotajos pasākumos)
 • Andrejs Štefans (par piedalīšanos skolas rīkotajos pasākumos)
 • Kaspars Ivzāns (par piedalīšanos skolas rīkotajos pasākumos)
 • Evita Vanderzelle (par piedalīšanos skolas rīkotajos pasākumos)
 • Baiba Bagdone (par centību mācību darbā)

Attēlu galerija


 

 

Peedeejais zvans ziedu sveiciens 2017


Erasmus+ KA2 stratēģiskās partnerības projekts

No 22. aprīļa līdz 30. aprīlim Tukuma Vakara un neklātienes vidusskola uzņēma skolēnus un skolotājus no Beļģijas, Horvātijas un Rumānijas. Erasmus+ KA2 stratēģiskās partnerības projekta ietvaros mūsu skolā tika organizēti pasākumi, kuru laikā skolēni un skolotāji piedalījās aktivitātēs, darbojās starptautiskā komandā un iepazinās ar Latvijas kultūru, tradīcijām un dzīvesveidu.

TVNV pārstāvēja skolēni Jānis Dakteris, Emīlija Darja Artjomenko, Ilvija Krastiņa, Inese Kazimironoka, Raivo Vaģelis un Maksims Grečaņiks.

Galerija

Informācija par projektu

poster


4.maijā – Baltā galdauta svētki!

Aicinām Jūs 4.maijā svinēt Baltā galdauta svētkus!

Balta_galdauta_svetki


Tukuma, Jaunpils, Engures un Kandavas novada angļu valodas olimpiādes un konkursi 5.-12.klasēm

Par tradīciju vairākus gadus nu jau ir kļuvusi tuvāko novadu gan atklātās angļu valodas olimpiāžu 7.-8.klašu un 9.-12.klašu grupās, gan 5.-6.klašu skolēnu angļu valodas konkursa organizēšana un norise Tukuma Vakara un neklātienes vidusskolā.

Pēc tam, kad 12.klases skolēni ir marta vidū ir izpildījuši svešvalodu centralizētā eksāmena uzdevumus, aktīvi turpinās Tukuma novada angļu valodas metodiskās apvienības vadītājas un Tukuma Vakara un neklātienes vidusskolas, kā arī Tumes vidusskolas angļu valodas skolotājas Aivas Leitānes organizētās angļu valodas olimpiādes un konkursi dažādām klašu grupām, kas šogad norisinājās 22. un 24.martā.

Kā ierasts, visi olimpiādes dalībnieki pierādīja savas zināšanas un prasmes Tukuma Vakara un neklātienes vidusskolas e-mācību vidē Moodle sagatavotajos gramatikas, valodas prasmju, lasīšanas un klausīšanās uzdevumos, bet 10.-12.klašu un 7.-8.klašu olimpiādes dalībnieki papildus demonstrēja arī savas svešvalodu runāšanas iemaņas.

5.-6.klašu skolēniem 14.04.2017. konkurss norisinājās starp 13 komandām 7 “staciju” un interaktīvu uzdevumu formā, protams, neizpalika tiešsaistes uzdevumi Moodle vidē – šoreiz bija jāizpilda krustvārdu mīkla.

Olimpiāžu un konkursa rezultātus var apskatīt šeit.

konkurss


Konkurss “Zemgales toņi un pustoņi”

2017.gada 12.aprīlī Jelgavā Amatu vidusskolā notika Zemgales reģiona konkursa “Zemgales toņi un pustoņi” 2. kārtas tērpu skate. Skatē piedalījās arī mūsu skolas meitenes Laura Dakša, Evija Māliņa, Amanda Kacara, Laura Skrača, Kitija Manfelde un Linda Lavrinoviča. Meitenes  parādīja tamborētu tērpu un rotu kolekciju “Rakstu raksti”.  Konkurence šogad bija bija liela – 16 tērpu kolekcijas.  Kolekciju “Rakstu raksti” un uzstāšanos sagatavot palīdzēja skolotājas Ilze Rasa un Līva Rasa.

Attēlā – iepazīšanās ar Jelgavu un gaidot konkursa rezultātus – 3.pakāpes diplomu! Apsveicam dalībnieces un skolotājas!

Vairāk informācijas:

Jelgavas Amatu vidusskola

Jelgavas Vēstnesis

konkurss


Tukuma, Jaunpils, Engures un Kandavas novadu atklātā ģeogrāfijas olimpiāde 7.klašu skolēniem

7.aprīlī Tukuma Vakara un neklātienes vidusskolā (TVNV) jau otro gadu pēc kārtas notika Tukuma, Jaunpils, Engures un Kandavas novadu atklātā ģeogrāfijas olimpiāde 7.klašu skolēniem. Zināšanu un prasmju sacensībās piedalījās 29 skolēni. Olimpiādi organizēja ģeogrāfijas Tukuma novada metodiskās apvienības vadītāja un TVNV ģeogrāfijas skolotāja Antra Brinkmane-Brimane sadarbībā ar minēto novadu ģeogrāfijas skolotājiem. Skolēnu testēšana notika pasaulē populārākās e-vides pārbaudījumu organizēšanas vidē Moodle. Gan skolotājiem uzdevumu sagatavošanā, gan skolēniem olimpiādes laikā tehniski konsultatīvu palīdzību un atbalstu sniedza TVNV informātikas skolotājs Reinis Rukmanis un direktora vietniece tālmācības darbā Linda Otto.

Olimpiādes uzdevumi bija sadalīti 2.daļās – pirmās daļas 24 interaktīvi, attēliem bagāti un radoši uzdevumi bija jāizpilda 100 minūšu laikā bez palīglīdzekļiem (izņemot kalkulatoru), bet otrās pārbaudījuma daļas 13 uzdevumu atrisināšanā pēc starpbrīža skolēni varēja izmantot arī atlantu un atrast risinājumu uz ne mazāk interesantākiem jautājumiem 70 minūtēs.

Kamēr skolēni bija nodarbināti datorklasēs, ģeogrāfijas skolotāji satikās, lai pārrunātu izmantotās mācību metodes un dalītos pieredzē. Nenoliedzami, ka ģeogrāfijas skolotāji ir ļoti radoši cilvēki, kuri ar lielu aizrautību seko līdzi jaunumiem pasaulē, labprāt dalās savā pieredzē un atbalsta kolēģus. Tikšanās laikā tika apspriestas skolotāju semināra – starptautiskā simpozija “Smilts un stikli” gūtās atziņas.

Skolotāji savstarpējai mācību procesā izmantojamu un pašizaugsmemes materiālu apmaiņai izmanto mākoņdatošanas iespējas – šāda metode ļauj ātri un ērti dalīties ar informāciju un vienlaicīgi veidot arī noderīgu datu krātuvi.

Tikšanās laikā pedagogiem bija iespēja virtuāli paceļot pa Dienvidāfriku, uzzināt interesantus faktus un novērtēt kolēģu radošumu viņu izstrādātajos mācību materiālos. Neiztika arī bez svinīga mirkļa – nozīmīgā dzīves jubilejā tika sveikta kolēģe Astrīda Klimanova.

Intensīvā darbā tika aizvadītas gandrīz 3 stundas, pārrunājot  organizatoriskos jautājumus par Kurzemes reģiona 7.klases atklātās ģeogrāfijas olimpiādes norisi 21.aprīlī, kura arī norisināsies Tukuma Vakara un neklātienes vidusskolas e-mācību vidē Moodle.

 pirms olimpiaades1Olimpiādes rezultātus var aplūkot šeit.


Elektrodrošības nodarbība skolā

7.aprīlī TVNV pamatskolas skolēniem notika elektrodrošības nodarbība, kuru vadīja AS Sadales tīkls pārstāvis A.Upenieks.

Nodarbības laikā skolēni tika iepazīstināti ar informāciju par elektrodrošību, kā arī viņiem bija iespēja pārbaudīt iegūtās zināšanas konkursā un par pareizām atbildēm saņemt dažādas balviņas.

Galerija

IMG_7200


Dalība IKT seminārā “Daudzpusīgā IKT nozare. Nāc un iepazīsti!”

29.martā 11.a klases skolnieces Inese Kazimironoka un Ilvija Krastiņa kopā ar Informātikas skolotāju Reini Rukmani piedalījās Micosoft Latvija, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas organizētajā seminārā Rīgā “Daudzpusīgā IKT nozare. Nāc un iepazīsti!”.  Seminārā varēja uzzināt, ka strādāt IKT nozarē nenozīmē tikai programmēt.

Lekcijās “IT prasmes ir viens no pamatnosacījumiem veiksmīgas karjeras veidošanā IKT jomā”, “Būt sievietei IT – laime vai tomēr lāsts?”, “Karjeras izaugsmes iespējas jaunuzņēmumos (start-up)” un “Sieviete un tehnoloģijas digitālajā laikmetā. Kā nokļūt industrijas virsotnē?” dalībnieki varēja uzzināt IKT nozares jaunumus. Visi Tukuma Vakara un neklātienes vidusskolas semināra dalībnieki pieteicās dalībai projektā “Digitālās prasmes nākotnes digitālajam darbam” un iepazinās ar jaunām digitālajām profesijām: digitālā satura veidotājs, mājas lapu izstrādātājs, datorspēļu izstrādātājs un digitālā mārketinga speciālists.

Vairāk informācijas par projektu: Digitālās prasmes nākotnes digitālajam darbam.


Konkurss “Latvijas toņi un pustoņi”

terpuskate

17. martā mūsu skola piedalījās Tukuma, Engures un Jaunpils novadu 1. kārtas konkursa “Latvijas toņi un pustoņi” tērpu kolekcijas skatē.

Skolotājas Ilzes Rasas pavadībā tika izveidota tērpu kolekcija ar nosaukumu “Rakstu raksti”, kuru žūrija izvirzīja uz Zemgales reģiona konkursa “Zemgales toņi un pustoņi” 2. kārtas tērpu skati.


Vēlam veiksmi un izturību skolēniem, eksāmenus kārtojot!

bad-exams_2079369b


Latvijas Nacionālā mākslas muzeja apmeklējums

20170307_133812

7. martā mūsu skolas skolotāji metodiskās pēcpusdienas ietvaros devās uz Latvijas Nacionālo mākslas muzeju. Skolotāji apmeklēja gan pastāvīgās ekspozīcijas, gan nesen atklātās izstādes, kā arī bibliotēku, kurā ir nepilni 29 000 grāmatu. 


Apsveicam!

z

foto: Elīna Elizabete Pavličenko, Raivo Vaģelis

24. februārī norisinājās 41. skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konference Tukuma Raiņa ģimnāzijā. Mūsu skola iesniedza 4 darbus:

 1. “Brokastu ēšanas paradumi un to ietekme uz jauniešu veselību Tukuma Vakara un neklātienes vidusskolā” darba autores: Jolanta Kasperoviča, Sintija Māliņa, darba vadītāja: Ilze Rasa (atzinība)
 2. “Kas notiek ar Tavu foto internetā?” darba autors: Raivo Vaģelis, darba vadītāja: Linda Otto (3. vieta)
 3. “Logopēdu nozīme bērnu valodas un runas attīstības sekmēšanai Tukuma pirmsskolas izglītības iestādēs” darba autore: Elīna Elizabete Pavličenko, darba vadītāja: Dace Rēķe (atzinība)
 4. “Jaunatklātās enerģētiski spēcīgās vietas (svētvietas) Tukumā” darba autore: Inese Saričeva, darba vadītājs: Paulis Čimur(2. vieta, izvirzīts uz Zemgales reģiona konferenci)

Lasīšanas pēcpusdiena

las pec

22. februārī mūsu skolā notika Lasīšanas pēcpusdiena. Tajā piedalījās mūsu skolas skolēni, kuri raksta dzeju (Kitija Manfelde un Dace Solovjeva), kā arī skolotāja Dace Rēķe. Skolotāji dalījās savā lasīšanas pieredzē, kas lika gan  aizdomāties par to, kas ir lasīšana, kā arī pasmaidīt par interesantiem stāstījumiem. 

Par muzikālo noformējumu gādāja mūzikas skolotāja Ināra Pirvica un Agita Stutiņa.


Lepojamies!

ansamblis

20. februārī mūsu skolas vokālais ansamblis piedalījās Tukuma, Engures un Jaunpils novadu vokālās mūzikas konkursā “Balsis 2017” un ieguva II pakāpi. 

Paldies skolotājai Inārai Pirvicai par ieguldīto darbu!


Vingrini savu valodu arī Tu!

letonika.lv_Valodas_vingrotava_A4_reklama-page-001

KUR?
letonika.lv/vingrotava 

KĀ?

 1. Autorizējies spēlei, norādot savu vārdu, skolu un klasi, kā arī skolēnu skaitu klasē!
 2. Katrā kārtā tiks publicēti interaktīvi jautājumi, kuri būs saistīti ar latviešu valodu, izmantojot literatūras piemērus.
 3. Līdz katras kārtas norādītajam termiņam, katrs no spēlētājiem varēs izmēģināt savus spēkus spēlē, vienas dienas laikā 3 reizes uzlabojot savu rezultātu. Un tā katru dienu! Jautājumi mainīsies!

Ekskursija uz Latvijas Nacionālo bibliotēku

20170207_095300

Šodien, 7. februārī, mūsu skolēni devās ekskursijā uz Latvijas Nacionālo bibliotēku un apmeklēja Rīgas IT Demo centru.

Kulturoloģijas skolotāja Pauļa Čimura viedoklis: “Ir vietas, kas jāapmeklē un jāredz. Viena no tām mums ir Latvijas Nacionālā bibliotēka – jauna ēka, kas celta pēc pasaulē pazīstama latvieša G. Birkerta projekta. Radās īpašas sajūtas  jau ēkā ieejot. Gids mūs izvadāja pa stāviem, tur pavadām stundas četras un varētu vēl un vēl – pat veselu dienu. Priekšstati ir, bet, kā teica 12.a klases skolēns Igors Kaidaševs, tomēr beigās kaut kā tā kā pietrūkst. Es esmu bijis divas reizes tādā ekskursijā. Interesantāk būtu piedalīties kādā pasākumā vai būt kādā no lasītavām, tad guvums būtu lielāks. Secinājums – jābrauc biežāk“.


Ciemojamies Balvos!

balvi

25. janvārī Tukuma Vakara un neklātienes skolas pārstāvji viesojās Balvu Profesionālajā un vispārizglītojošajā skolā (www.bpvv.lv). Balvu kolēģi iepazīstināja tukumniekus ar skolas darbu tādu profesiju apguvē kā koka izstrādājumu izgatavošana, šūto izstrādājumu ražošanas tehnoloģija un bērnu aprūpe. Balvu skola ar lepnumu parādīja audzēkņu izveidotos darbus, pastāstīja par dalību dažādos projektos un godalgotu vietu ieguvi konkursos.

Savukārt, Tukumnieki pastāstīja par skolotāju izveidoto skolas e-mācību Moodle vidi, e-mācību kursu struktūru, kvalitāti un tiešsaistes aktivitātēm, kā arī iepazīstināja ar klātienes un neklātienes programmu apguves procesu skolā. Abpusēja ieinteresētība tikšanās dalībniekus bagātināja ar informāciju un pieredzi.  


Karjeras diena Tukumā

Karjeras diena

25. janvārī Tukuma 2. vidusskolā norisinājās Karjeras diena, kurā piedalījās ap 750 skolēnu un 34 Latvijas izglītības iestādes. Izglītības iestādes aicināja uz lekcijām, kā arī bija iespēja apmeklēt stendus, kur laipni sagaidīja un izskaidroja visu, kas nepieciešams.

Skolēniem bija iespēja veidot marcipāna figūriņas, šaut pa mērķi, ilustrēt, iejusties operatora lomā, metināt, kā arī vēl daudz ko citu.

Mūsu skolēni bija ļoti priecīgi, atsaucīgi un atzinīgi novērtēja iespēju ieskatīties viņu nākotnes profesiju izvēlē!


Karjeras diena

Karjeras_diena_A4_1


Ziemassvētku pasākums

dsc_0263

Nāc, Ziemassvētku naktī ieklausies,

Kad debesīs sniega dzirnavas maļ.

Mums cerība laimes pakavus

No zvaigžņu mirdzuma kaļ.

Ar Ziemassvētku dziesmām un dejām, kas ieskandināja mūsu sirdīs Ziemassvētku līksmo zvanu noti, ir noslēdzies mācību semestris. Novēlam arī nākamo semestri sagaidīt ar dziesmām un dejām, kā arī ar smaidu sejā un dzirkstelēm acīs!

Foto šeit


Mūsu skola Ziemassvētku gaidās

ddd

Šonakt savas durvis neaizver,
Ielaid debess atspīdumu telpā.
Šonakt atnāks eņģels kluss
Sasildīties tavā siltā elpā.

Mūsu skolas tradīcija – katru decembri izdekorēt savas klases durvis. Ir nozīmīgi apzināties, ka ikreiz, atverot durvis, mēs nonākam kādā īpašā pasaulē, ko veido tās iemītnieki – skolēni un skolotāji.


Vecāku sapulce 23.11.2016.

vecaaku_sapulce_ieluugums_2016_epastam_page_2


apsveikums_18-novembrim


“Baltas domas karoga viducī”

dsc_0238

17. novembrī mūsu skolā notika Latvijas Republikas proklamēšanas 98.gadadienai veltīts svinīgs pasākums “Baltas domas karoga viducī”. 

Gan direktores Silvas Freimanes uzruna, gan muzikāli literārā kompozīcija radīja noskaņu, kas mūs aizveda gaišās un baltās domās par mūsu dzimtenes svētumu, unikalitāti un mīlestību.

Pirmo reizi tika atskaņota skolas himna, ko sacerējusi mūsu skolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Dace Rēķe un sakomponējusi mūsu bijusī (pašreiz Tukuma 2. pamatskolas) mūzikas skolotāja Sanita Apine.

Tika apbalvoti arī skolēni par aktīvu un veiksmīgu piedalīšanos patriotisma dekādes pasākumos.

Galeriju iespējams aplūkot šeit.


Konkurss “Atkodē Latviju!”

dsc_0250

Latvijas Republikas proklamēšanas dienai veltītajā neklātienes konkursā ar nenozīmīgu rezultātu starpību visprecīzākās atbildes iesniedza divi skolēni un ieguva:

1.vietu – Elīna Elizabete Pavličenko, 11.A klase,

2.vietu – Mārtiņš Vanags, 8.A klase.

Apsveicam!


Piedalies patriotisma dekādē no 7.11. līdz 17.11.!

Pasākumi:

 • zīmējumu izstāde “Mana Latvija”
 • apsveikumu un veltījumu un veidošana Latvijai dzimšanas dienā klašu audzināšanas stundās
 • divdimensiju jeb QR kodu informācijas apskate skolā un skolas mājas lapā
 • Lāčplēša dienai veltīta svinīga pēcpusdiena un interaktīvs komandu konkurss 10.novembrī plkst. 12:00
 • neklātienes individuāls konkurss skolas mājas lapā “Atkodē Latviju!” (konkursa jautājumu atbildes ietvertas divdimensiju, jeb QR kodos) – 15.- 16.novembrī
 • Latvijas Republikas proklamēšanas 98.gadadienai veltīts svinīgs pasākums “Baltas domas karoga viducī” 17.novembrī plkst. 12:00 un konkursa “Atkodē Latviju!” un Lāčplēša dienai veltītā komandu interaktīvā konkursa laureātu apbalvošana

piedalies_maajas_lapai


Iespēja pievienoties jaunsargiem

img_20161116_10194416. novembrī Tukuma Vakara un neklātienes vidusskolā viesojās Tukuma jaunsargu organizācijas pārstāves Lauma Krūmiņa un Linda Reinholde. Meitenes iepazīstināja pamatskolas skolēnus ar jaunsargu organizācijas ikdienu un tradīcijām. Kopīgi tika noskatīta filmiņa par jaunsargu organizācijas piedzīvojumiem un aktivitātēm. Jaunieši tika informēti par jaunsargu organizācijas dalībnieku turpmākām karjeras iespējām. Jauniešiem ir labākas iespējas turpināt militāro, policista, ugunsdzēsēja glābēja vai mediķa karjeru. Visas šīs iemaņas jaunsargi apgūst savās mācībās. Skolēni tika aicināti pievienoties jaunsargu organizācijas rindām.


Ģimenēm visā Latvijā būs pieejamas konsultācijas par atbildīgu tehnoloģiju lietošanu

24 skolu psihologi un sociālie pedagogi no visas Latvijas, tai skaitā arī Tukuma Vakara un neklātienes vidusskolas sociālais pedagogs Gundega Kindzule, oktobra nogalē absolvēja Amigo iniciatīvas laimīgām ģimenēm un psihologa Edmunda Vanaga kopīgi izstrādāto mācību programmu par šodien ģimenēm tik aktuālo tēmu – kā veidot atbildīgus mobilo tehnoloģiju lietošanas paradumus un kā par šiem jautājumiem runāt ar bērniem un viņu vecākiem. Līdz ar mācību pabeigšanu pedagogi kļuvuši par programmas “Kā būt par vecāku 21. gs?” vēstnešiem, un turpmāk dalīsies ar zināšanām savā novadā un ārpus tā.

Šajā mācību gadā Amigo iniciatīvas laimīgām ģimenēm vēstnese – Gundega Kindzule organizēs Tukuma Vakara un neklātienes vidusskolā individuālās konsultācijas, runās ar skolēnu vecākiem sapulcēs un citādi palīdzēs risināt jautājumus par mobilo tehnoloģiju lietošanu ģimenēs.

Vecākiem pieejamas konsultācija par tehnoloģiju atbildīgu lietošanu

Mūsdienās gandrīz puse bērnu vecumā līdz 6 gadiem lieto mobilās ierīces vismaz vienu reizi dienā, un ne vienmēr laiks pie viedierīces tiek pavadīts lietderīgi. Daudziem vecākiem pietrūkst zināšanu, kā labāk un drošāk iepazīstināt bērnus ar digitālo vidi.

Tagad vecāki varēs vērsties pēc padoma pie Amigo iniciatīvas laimīgām ģimenēm vēstnešiem – skolu sociālajiem pedagogiem un psihologiem, kuri divu dienu intensīvās apmācībās ieguva teorētiskas un praktiskas zināšanas par tehnoloģiju lietošanu ģimenē. Viņi konsultēs vecākus par to, kā digitālo tehnoloģiju lietošana ietekmē sākumskolas vecuma bērnu attīstību, kā ģimenē atbildīgi un droši lietot viedierīces un internetu, kā tehnoloģijas var palīdzēt bērnu audzināšanā un vai tās noder atvašu disciplinēšanā, un kā atpazīt iespējamo bērna atkarību no viedierīcēm.

“Mācības sniedza ļoti daudz jaunas zināšanas un idejas – bija ne vien interesanti, bet arī iedvesmojoši. Ieguvu padziļinātāku izpratni par mūsdienu tehnoloģijām, to ietekmi uz savstarpējām attiecībām ģimenē un skolā. Mācību procesā apguvu, kā strādāt ar problēmsituācijām, kuras rodas, neiedziļinoties tehnoloģiju pareizā lietošanā. Nevaru sagaidīt, kad varēšu nodot jaunās zināšanas arī kolēģiem un ģimenēm, tāpēc plānoju veikt pārrunas ar skolas vadību par to, kā nodot jauniegūto informāciju skolēnu vecākiem. Domāju, ka tās nebūs vecāku sapulces, bet gan neformālās tikšanās ar audzēkņu vecākiem.  Piemēram, vecāku klubs, kurā būs 3 nodarbības vienu reizi nedēļā. Savukārt kolēģus plānoju uzrunāt metodiskajā seminārā,” dalās Gunta Millere, Āgenskalna sākumskolas psiholoģe un Amigo iniciatīvas laimīgām ģimenēm vēstnese no Rīgas.

“Organizējot mācības, vēlējāmies sniegt atbildes uz mūsdienās aktuāliem un sāpīgiem jautājumiem par viedierīču izmantošanu bērnu audzināšanas procesā. Ne viens vien skolā strādājošs speciālists norāda uz bērnu pieaugošo interesi par jaunajām tehnoloģijām un to ietekmi uz bērnu audzināšanu. Tāpēc, lai palīdzētu bērniem tehnoloģiju sniegtās iespējas izmantot droši, gudri un lietderīgi, kopā ar Amigo iniciatīvu laimīgām ģimenēm izstrādājām mācību programmu speciālistiem, kuri ik dienu strādā ar bērniem un viņu vecākiem, palīdzot rast atbildes uz sarežģītajiem bērnu audzināšanas jautājumiem. Ceram, ka vēstnešiem nodotās zināšanas pēc laika būs pieejamas arī plašākam vecāku un skolotāju lokam, jo tieši tāds arī ir programmas mērķis,” komentē psihologs Edmunds Vanags.

Apmācību gaitā Net-Safe Latvia Drošāka interneta centra pārstāve Ieva Jankovska nolasīja lekciju par pamatlietām, kas vecākiem jāievēro, lai pasargātu bērnus no nevēlama satura un bīstamām situācijām internetā, bet Amigo iniciatīvas laimīgām ģimenēm pārstāve Kristīne Hermane piedāvāja sākumskolēniem un viņu vecākiem noderīgu aplikāciju apkopojumu. Lekciju materiāli un videoieraksti būs pieejami portālā Laimigamgimenem.lv.

Papildu informācija: Mācību koordinatore Juliana Maniševa, Tālr.: +371 29784612, E-pasts: atsauksmes@laimigamgimenem.lv

amigo


Konkurss “Piedalies un dalies!”

cid

8. novembrī Tukuma Vakara un neklātienes vidusskolā norisinājās vides konkurss “Piedalies un Dalies” Tukuma, Engures un Jaunpils novadu ģeogrāfijas, bioloģijas un vides skolotājiem! Konkursā piedalījās 9 komandas, kuras gatavojoties konkursam iepriekš sociālajos tīklos publicēja savu mājasdarbu – foto kolāžu par bīstamiem atkritumiem katra ikdienā – kā manā novadā, pagastā un sētā likvidē bīstamos atkritumus. Izmantojot viedtālruņus, komandas sociālajos tīklos fiksēja, tvītoja un dalījās ar mirkļiem, kas saistās ar bīstamo atkritumu tēmu, savstarpējā saziņā ievietojot mirkļbirku #BAO.


Erasmus+ kursu apmeklējums

town-hall-cheltenham

Skolotāja Vēsma Balode otrajā rindā otrā no kreisās puses

Skolotāja Vēsma Balode no 8.10.- 16.10 programmas Erasmus+ ietvaros apmeklēja angļu valodas skolotāju kursus Lielbritānijas pilsētā Čeltnemā (Cheltenham). Kursu nosaukums bija “Radošas aktivitātes un motivējoši materiāli angļu valodas kā svešvalodas mācīšanai vidusskolā”. Grupā bija 7 skolotāji no Vācijas, 3 no Norvēģijas, 2 no Itālijas, 2 no Ungārijas, 2 no Čehijas, 1 no Francijas un 1 (skolotāja Vēsma) no Latvijas. Kursu laikā 5 dienas tika pavadītas intensīvās, ļoti interesantās nodarbībās, kuras vadīja augsti kvalificēti Lielbritānijas augstskolu mācībspēki. Tā kā tajā laikā pilsētā notika Literatūras Festivāls (Cheltenham Festival of Literature), pēc nodarbībām bija iespēja apmeklēt festivāla pasākumus – grāmatu gadatirgu, tikšanās ar rakstniekiem, literārus lasījumus un diskusijas par aktuālām tēmām (protams, arī par Brexit). Lielbritānijā pavadītās dienas bija ļoti noderīgas arī angļu sarunvalodas aktivizēšanai, atsvaidzināšanai un uzlabošanai. Kursos tika iegūtas daudz jaunas idejas, kuras tiks izmantotas mācību darbā, klasē, strādājot ar skolēniem.


Profesiju diena “Kad izaugšu liels …”

img_4138

Viens no Karjeras nedēļas pasākumiem bija Profesiju diena “Kad izaugšu liels …“.  Katrai skolai bija dots uzdevums: skolu komandām jādodas uz kādu pirmsskolas izglītības iestādi un tur jānovada 5-6 g. v. bērnu grupām 30 – 40 minūšu programma, iepazīstinot bērnus ar dažādām profesijām. Mūsu skolas komandai bija jādodas uz bērnudārzu “Karlsons”. 12. oktobrī skolas komanda: Inese Kazimironoka, Elīna Pavličenko, Ilvija Krastiņa un Ieva Bergmane kopā ar skolotāju Ilzi Rasu devās pie bērniem uz 6 gadīgo bērnu grupiņu “Gaismiņas”. Bērniem nodarbība tik ļoti patika, ka viņi  “Karlsonā ” mūsu meitenes gaidīs ciemos atkal.

Vairāk foto šeit


Apsveicam!

linda_l

Karjeras nedēļas ietvaros notikušajā neklātienes konkursā “Iepazīstam sava novada uzņēmumus!” 10.-12. klašu grupā 3. vietu ieguva mūsu skolas 12. A klases skolniece Linda Lavrinoviča.


Karjeras nedēļa

kn_2016

Jautājumi 7.-9.klasei: http://ej.uz/2016KN79 (35 jautājumi)
Jautājumi 10.-12.klasei: http://ej.uz/2016KN10_12 (50 jautājumi)


Tukuma novada 4. jauniešu forums “Aktīvs un BrīvPrātīgs

afisa_forums

4. oktobrī Tukuma Ledus halles Konferenču zālē norisinājās nu jau ceturtais jauniešu forums “Aktīvs un BrīvPrātīgs”, kurā piedalījās arī mūsu skolēnu komanda – Laura Skrača, Jolanta Kasperoviča, Amanda Kacara, Ēriks Gudaļevičs, Linda Lavrinoviča un Kitija Manfelde skolotājas Daces Rēķes pavadībā. Foruma mērķis bija kliedēt aizspriedumus par brīvprātīgo darbu, uzklausīt jauniešu viedokli, noskaidrot vēlmi un gatavību iesaistīties brīvprātīgajā darbā, kā arī izstrādāt priekšlikumus brīvprātīgā darba attīstībai Tukuma novadā.

Foruma viesi bija Ints Teterovskis,  kas ir pazīstams kā jauniešu kora “Balsis” mākslinieciskais vadītājs, nodibinājuma “Rīga 2014” brīvprātīgo programmas vadītājs; mūsu pašu tukumnieks Kaspars Liepa, uzņēmējs, mums zināms kā Kvazi Pizza īpašnieks, neformālās izglītības treneris un brīvprātīgais; Zane Ozoliņa, jauniete, “AmCham Latvia” Programmu un dizaina menedžere, Go Beyond Alumni projektu koordinatore, brīvprātīgā; kā arī jaunieši – brīvprātīgie  no Rojas novada Multifunkcionālā centra “Strops” un Rojupes bērnu un jauniešu iniciatīvu centra “Varavīksne”.


Tukuma novada atbalsta personāla, klašu audzinātāju un speciālo izglītības programmu MA seminārs

befunky-collage

4. oktobrī Tukuma Vakara un neklātienes vidusskolā notika seminārs, kas norisinājās divos cēlienos. Pirmais cēliens bija par Bērnu tiesību aizsardzības sistēmu, ko vadīja Inga Krastiņa un Liene Masļeņikova. Tika pārrunātas vecāku tiesības un pienākumi, bērna pamattiesības, kā arī mūsu – pedagoga tiesības un pienākumi.

Savukārt otrais semināra cēliens bija par disciplinēšanas iespējām, ko vadīja Ilze Garkalne un Marija Sorokina, kur tikām informēti par pozitīvās disciplinēšanas pamatprincipiem un to nozīmi mūsu dzīvē.


Seminārs “Kvalitātes nodrošinājums pieaugušo neformālajā izglītībā”

limbazi

Mūsu skolas pārstāvji (Silva Freimane, Gita Aulaciema, Linda Otto, Sandra Rēķe, Velta Jastrebova un Dace Rēķe) 20. septembrī piedalījās seminārā “Kvalitātes nodrošinājums pieaugušo neformālajā izglītībā“, kas norisinājās Limbažos. Pirms semināra bija iespēja paviesoties Limbažu 3. vidusskolas struktūrvienības jauniešu un pieaugušo vakara (maiņu) vidusskolā.

Darba kārtībā bija Andras Šenbergas uzstāšanās par kritērijiem kvalitatīvam pieaugušo izglītības iepirkumam, Dagnijas Vanagas atziņas par pieaugušo neformālās izglītības kvalitāti kā nepārtrauktu pilnveidi, Dainas Jāņkalnes informācija par EPALE: virzība uz pieaugušo neformālās izglītības kvalitāti un Kristīnes Pabērzas uzstāšanās par iespējām bibliotēkās pilnveidot pieaugušo neformālo izglītību.


1.septembris – pirmā skolas diena!

DSC_0126

Lai visiem mums šis mācību gads ir izdevies un atmiņu pilns!

Ir klāt 1. septembris, kas atkal mūs – skolēnus un skolotājus, sapulcina Tukuma Vakara un neklātienes vidusskolā. Direktores Silvas Freimanes uzrunā Zinību dienā tika sveikti ne tikai skolēni, bet arī skolotājas, kurām šis 2016./2017. mācību gads ir darba jubilejas gads:

 • skolotājas Rita Helviga un Ineta Čerpinska – 30;
 • skolotāja Ingrīda Jansone-Henkuzene – 20;
 • skolotāja Linda Otto – 10.

Noklausoties Latvijas prezidenta Raimonda Vējoņa, kā arī izglītības un zinātņu ministra Kārļa Šadurska apsveikumus, skolēni kopā ar skolotājiem devās uz kopīgu pirmo audzināšanas stundu!

Foto šeit


1.septembris 2016


Piedāvā BEZMAKSAS pamata un vidējo izglītību, kas respektē Tavu personīgo dzīves ritmu! TVNV